მარიამ დევიძე - LINKS პროექტის მონაწილე
“თუ ასეთ შანს ხელიდან არ გაუშვებთ, ძალიან ბევრ საინტერესო რაღაცას ისწავლით ამ პროექტით. არასდროს არ არის გვიანი გქონდეს სწავლის სურვილი, რადგან ეს ნებისმიერ ასაკში შესაძლებელია.” - მარიამ დევიძე, LINKS პროექტის კომპიუტერული უნარებისა და მეწარმეობის ტრენგისა და ანაზღაურებადი სტაჟირების პროგრამის მონაწილე.
ძალიან ბერვი რამ შეცვალა ჩემს ცხოვრებაში “LINKS” პროექტში მონაწილეობის შემდეგ. დავსაქმდი, ბევრი ახალი ინტერესი შევიძინე და გამიჩნდა იმისი მოტივაცია, რომ მუდმივად სიახლეების ძიებაში ვიყო.
ინგლისური ენის კურსები დამეხმარა არსებული ცოდნის გაღრმავებაში. “ძირითადი კომპეტენციებისა და სამუშაოსთვის მზაობის” ტრენინგი გამომადგა CV-ის სწორად შედგენაში. ამასთანავე კომპიუტერის კურსებიდან შეძენილი ცოდნა ყოველდღიურ ცხოვრებაში აქტიურად მადგება.
პირველ რიგში მინდა ვთქვა, რომ იდეალური ტრენერები იყვნენ თითოეულ კურსზე. მათგან შეძენილ ცოდნასა თუ გამოცდილებას ცხოვრების სხვადასხვა სფეროში გამოვიყენებ. ასევე რაც მნიშვნელოვანია, ამ ტრენინგების საშუალებით ბევრი თავისებურად საინტერესო ადამიანი გავიცანი.
ჩემთვის ყველაზე გამორჩეული, საინტერესო და ბევრის მომცემი “ძირითადი კომპეტენციებისა და სამუშაოსთვის მზაობის კურსი იყო. სიტყვებით გადმოცემა შეუძლებლია იმისა თუ რამდენად კარგი ტრენერი გვყავდა.
თუ ასეთ შანს ხელიდან არ გაუშვებთ, ძალიან ბევრ საინტერესო რაღაცას ისწავლით ამ პროექტით. არასდროს არ არის გვიანი გქონდეს სწავლის სურვილი, რადგან ეს  ნებისმიერ ასაკში შესაძლებელია.
ცოდნისა და უნარების განვითარების ქსელებისა და პლატფორმების გაძლიერება (LINKS) ევროკავშირის ფინანსური მხარდაჭერით და საქართველოს გაეროს ასოციაციის (UNAG) და საქართველოს ღია საზოგადოების ფონდის (OSGF) თანამშრომლობით ხორციელდება.

Mariam Devidze - Participant of the LINKS project
"If you take the chance, you will learn many interesting things from this project. It's never too late to learn, it's possible at any age." - Mariam Devidze, participant of the computer skills and entrepreneurship training and paid internship program of the LINKS project.
Many things have changed in my life after participating in the "LINKS" project. I secured a job, found a number of new interests, and gained the drive to constantly be in search of new experiences and knowledge.
English language courses helped me to improve and build on my previous knowledge. The "Basic Competencies and Job Readiness" training assisted me in preparing my CV correctly. Moreover, I actively use the skills acquired from the computer courses.
First of all, I would like to say that the instructors were ideal for each course. I will continue to use the knowledge and experience acquired from them in different areas of my life. Moreover, through the training I was also able to meet several interesting people.
The most outstanding and rewarding course for me was the "Basic Competencies and Work Readiness Course". It is impossible to express verbally how good our instructor was.
If you take the chance, you will gain many interesting learning experiences from this project. It's never too late to have a desire to learn, because it's possible at any age.
The Local Investments in Networks for Knowledge and Skill-share (LINKS) is implemented with the financial support of the European Union and the cooperation of the United Nations Association of Georgia (UNA-Georgia) and the Open Society Foundation Georgia (OSGF).