სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის ახალი სახელმწიფო სტრატეგიის (2021-2030) შესახებ რეკომენდაციების პრეზენტაცია გამართა
2021-04-14
2021 წლის 14 აპრილს, საქართველოს სახალხო დამცველმა და მასთან არსებულმა ტოლერანტობის ცენტრმა, სოციალური სამართლიანობის ცენტრთან (ყოფილი EMC) თანამშრომლობით, "სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის ახალი სახელმწიფო სტრატეგიის (2021-2030) შესახებ რეკომენდაციების პრეზენტაცია გამართა.
მოწვეული სტუმრები გაეცნენ საქართველოს სახალხო დამცველის, ეროვნულ უმცირესობათა საბჭოს (ტოლერანტობის ცენტრის) და სოციალური სამართლიანობის ცენტრის მიერ მომზადებულ რეკომენდაციებს სტრატეგიასთან მიმართებით.
შეხვედრაზე სიტყვით გამოვიდნენ, საქართველოს სახალხო დამცველი ნინო ლომჯარია, ამერიკის შეერთებული შტატების განვითარების სააგენტოს, დემოკრატიის, ადამიანის უფლებების და მმართველობის განვითარების ოფისის დირექტორის მოადგილე ლორა ბერგერი, სახალხო დამცველის თანასწორობის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი ქეთი შუბაშვილი, ეროვნულ უმცირესობათა საბჭოსა და ტოლერანტობის ცენტრის წარმომადგენლები იზაბელა ოსიპოვა და კობა ჩოფლიანი, და სოციალური სამართლიანობის ცენტრის წარმომადგენელი თამთა მიქელაძე. შეხვედრას მოდერირებას უწევდა #PITA-ას პროგრამის ხელმძღვანელი, ლაშა ჯუღელი.
ღონისძიება ჩატარდა „ტოლერანტობის, სამოქალაქო ცნობიერებისა და ინტეგრაციის მხარდაჭერის პროგრამის“ [PITA] დახმარებით, რომელსაც ახორციელებს საქართველოს გაეროს ასოციაცია (UNAG), აშშ-ის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) ფინანსური მხარდაჭერით. პროგრამა PITA მხარს უჭერს საქართველოს სახალხო დამცველთან არსებულ ტოლერანტობის ცენტრს.

Presentation of the Recommendations for the new State Strategy for Civic Equality and Integration(2021-2030)
2021-04-14
Public Defender of Georgia and the Tolerance Center under the auspices of Public Defender of Georgia, in partnership with the Social Justice Center (former EMC) hosted an event - Presentation of the Recommendations for the new State Strategy for Civic Equality and Integration(2021-2030).
Invited guests were introduced to the recommendations of the Office of Public Defender, the Council of National Minorities (Tolerance Center), and Social Justice Center towards the new State Strategy for Civic Equality and Integration.
The Public Defender Nino Lomjaria, and Deputy Director of the USAID’s Democracy, Rights and Governance Office, Laura Berger delivered opening remarks during the meeting.
Recommendations were presented by the head of Equality Department of the Public Defender of Georgia, Keti Shubashvili; representatives of the Council of National Minorities and the Tolerance Center, Koba Chopliani and Izabela Osipova, as well as a representative of the Social Justice Center Tamta Mikeladze. The event was moderated by PITA Chief of Party, Lasha Jugheli.
The event was organized by USAID’s Promoting Integration, Tolerance and Awareness Program (PITA), which is implemented by the United Nations Association of Georgia (UNAG). Tolerance Center under the Public Defender of Georgia is supported by the PITA program.