ხუთდღიანი სატრენინგო კურსი “Human Rights in Action”
27 სექტემბერს საქართველოს გაეროს ასოციაციისა და გაეროს ასოციაციების მსოფლიო ფედერაციის (WFUNA) ორგანიზებით დაიწყო ხუთდღიანი სატრენინგო კურსი ,,Human Rights in Action”. ტრენინგი ტარდება ,,დემოკრატიული ჩართულობის მხარდაჭერის“ პროგრამის ფარგლებში, რომელიც ხორციელდება #Unag-ის მიერ შვედეთის გაეროს ასოციაციასთან თანამშრომლობით და ForumCiv/SIDA-ს ფინანსური მხარდაჭერით.
ტრენინგის პირველ ეტაპზე შეირჩა 20 მონაწილე ახალგაზრდა საქართველოდან და სომხეთიდან. ტრენინგ-კურსის ფარგლებში მონაწილეები სფეროს ექსპერტებისა და ტრენერების მიერ კვალიფიკაციას აიმაღლებენ ადამიანის უფლებებისა და პროექტების მენეჯმენტის საკითხებში. ტრენინგის მეორე ეტაპზე ანალოგიური თემატიკის სასწავლო პროგრამას გაივლიან კონკურსის შედეგად შერჩეული ახალგაზრდები საქართველოდან და აზერბაიჯანიდან.
ტრენინგების დასრულების შემდგომ, მონაწილეებს შესაძლებლობა ექნებათ პროგრამის მცირე საგრანტო კონკურსში მიიღონ მონაწილება და განახორციელონ პროექტები, რომლებიც ორიენტირებული იქნება ადამიანის უფლებების დაცვაზე, სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლებასა და ინტეგრაციის მხარდაჭერაზე.

On September 27, 2021, the UN Association of Georgia in partnership with the World Federation of United Nations (WFUNA) commenced a five-day training course “Human Rights in Action”. The training course is organized in frames of “Fostering Inclusive Democracy [FID]” Program jointly implemented by #UNAG and UNA Sweden with the financial support of ForumCiv/SIDA.
The first stage of the program delivers training sessions in human rights and project management to 20 young participants from Armenia and Georgia. Throughout the training, participants will have the opportunity to interact with key actors in the human rights field. The project management component of the training will focus on teaching practical skills and applying theoretical knowledge in the development and execution of human rights projects.
Upon completion of the training course, in the second phase of the Human Rights in Action Program, trained youth will be able to participate in small grants program and organize youth-led projects and activities focused on human rights, civic awareness, and integration.