ახალგაზრდა ევროპელი ელჩების პროგრამის შეჯამება
ახალგაზრდების როლი, საქართველოს, როგორც დემოკრატიული და ინკლუზიური სახელმწიფოს განვითარების პროცესში, გადამწყვეტია. მათ ასევე უმნიშვნელოვანესი წვლილის შეტანა შეუძლიათ საქართველოს ევრო-ატლანტიკური ინტეგრაციისა და ევროპული არჩევანის შესახებ საზოგადოებრივი ცნობიერების ამაღლების პროცესში.
USAID-ის და მისი პარტნიორი ორგანიზაციის საქართველოს გაეროს ასოციაციის ‘ერთიანობა მრავალფეროვნებაშია’ პროგრამის ფარგლებში, ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრთან თანამშრომლობით, 30-მა „ახალგაზრდა ევროპელმა ელჩმა“  23 მუნიციპალიტეტის 65 სოფელში 90 შეხვედრა გამართა, ჯამში 1700 ადამიანის ჩართულობით. შეხვედრების დროს, ახალგაზრდებმა მათ თანატოლებს და მასწავლებლებს მიაწოდეს ინფორმაცია იმ სიკეთეებზე და შედეგებზე, რასაც საქართველოს ევრო-ატლანტიკური ინტეგრაცია მოუტანს, მათ შორის ეკონომიკური, საგანმანათლებლო და სოციალური შესაძლებლობების მიმართულებით.
20 ივნისს, „ახალგაზრდა ევროპელმა ელჩებმა“ საინფორმაციო კამპანია შეაჯამეს, თუ როგორი იყო აუდიტორიის მიმღებლობა და ჩართულობა და ყველაზე მეტად რა მითები და სტერეოტიპები არსებობს ევროკავშირთან დაკავშირებით. შეჯამებას წინ უძღოდა პანელური დისკუსია ევრო-ატლანტიკური ინტეგრაციის პროცესებზე მომუშავე ექსპერტების მონაწილეობით.

The role of young people in the process of development of Georgia as a democratic and inclusive state is crucial. Young leaders can also make an important contribution to the process of raising public awareness of Georgia's Euro-Atlantic integration and European aspirations.
Within the framework of the USAID 'Unity Through Diversity' Program, implemented by UNA Georgia, 30 "Young European Ambassadors" held 90 meetings in 65 villages of 23 municipalities of Georgia, reaching out 1700 participants. During the meetings, young people informed their peers and teachers about the benefits and implications that Euro-Atlantic integration will bring to Georgia, including economic and educational opportunities.
On June 20, the "Young European Ambassadors" summarized the information campaign - receptiveness and engagement of the audience, and most of all, what myths and stereotypes exist about the European Union. The closing event was preceded by a panel discussion with the participation of experts working on Euro-Atlantic integration processes.