განათლების საერთაშორისო დღე
საქართველოს გაეროს ასოციაცია დონორი და პარტნიორი ორგანიზაციების დახმარებით სხვადასხვა პროგრამისა და პროექტის ფარგლებში ხელს უწყობს საგანმანათლებლო პლატფორმების შექმნასა და განვითარებას.
USAID ერთიანობა მრავალფეროვნებაშია პროგრამის ახალგაზრდული ცენტრების, LINKS პროგრამის ცოდნისა და უნარების განვითარების ცენტრების, მოძრავი სახალხო უნივერსიტეტისა და სხვა პლატფორმების დახმარებით ჩვენ ვავრცელებთ ახალ ცოდნასა და გამოცდილებას მთელი საქართველოს მასშტაბით.
საქართველოს გაეროს ასოციაციის ერთ-ერთი საგანმანათლებლო პლატფორმა - მოძრავი სახალხო უნივერსიტეტი უკვე 90-მდე დაბასა და სოფელს მოიცავს და ლექციების მსმენელთა რაოდენობა 5000-ს აჭარბებს.
მოძრავი სახალხო უნივერსიტეტის ფარგლებში ლექციები ტარდება იქ სადაც ყველაზე რთულად აღწევს ინფორმაცია, მიუხედავად რთული გზებისა, ამინდისა და სხვა ხელისშემშლელი ფაქტორებისა ჩვენ ვართ იქ სადაც ყველაზე მეტად არის ამის საჭიროება.
ლექციები ტარდება ეთნიკური უმცირესობებით დასახლებულ რეგიონებშიც და საჭიროებისამებრ ითარგმნება აზერბაიჯანულ და სომხურ ენებზე.
თემატური შეხვედრები ჯგუფის ინტერესებიდან გამომდინარეობს და შეეხება: სამოქალაქო განათლებას, ისტორიას, პოლიტიკას, კონფლიქტებს, საზოგადოებრივ ჯანდაცვას, გარემოს დაცვას, სოფლის და თემის განვითარებას, ახალგაზრდულ პოლიტიკას, აგრარულ მეურნეობას, ტურიზმსა და დასაქმების ხელშეწყობას.

International Education Day
United Nations Association of Georgia (UNA - Georgia), with the generous support of donors and partners, contributes to the creation and strengthening of educational platforms within the framework of different programs.
We share knowledge and experience throughout Georgia through USAID Unity through Diversity Program’s Youth Centers, LINKS Program’s knowledge and skills development centers, Traveling University, and other platforms.
One of UNA Georgia’s education-focused programs, Traveling University, covers about 90 townships and villages with the number of participants exceeding 5000. Under Traveling University, lectures are offered to the most vulnerable communities with limited access to information. We go where we are needed the most, regardless of the road, weather, and other hindering factors.
Lectures are held in the regions populated by ethnic and religious minorities, and the materials are translated into Azeri and Armenian languages as the need prevails.
Thematic meetings are based on the needs of the participants and cover the areas that include but are not limited to: civic education, history, politics, conflicts, public health, environmental activism, village and community development, youth politics, agriculture, tourism, and employment.