შოთა მარანელი - „დემოკრატიული ჩართულობის მხარდაჭერის“ (FID) პროგრამის მონაწილე
„დემოკრატიული ჩართულობის მხარდამჭერის (FID) პროგრამა დამეხმარა, გავმხდარიყავი აქტიური ლიდერი. მონაწილეობას ვიღებდი სხვდასხვა ტრენინგსა და აქტივობაში, ახლა კი თავად ვატარებ ტრენინგებს სხვადასხვა მიმართულებით. ვარ ახალგაზრდა მკვლევართა და ანალიტიკოსთა ორგანიზაციის წევრი 2020 წლიდან” - შოთა მარანელი, ,,დემოკრატიული ჩართულობის მხარდამჭერის“ (FID) პროგრამის მონაწილე.
შოთა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პოლიტოლოგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კურსდამთავრებულია.
მან ორგანიზაცია კრისტალის პროექტში „მეწარმეთა სკოლა” მოიპოვა გრანტი ბიზნესის განხრით და პარტნიორთან ერთად დააფუძნა კომპანია „მულტო სტუდიო“, რომელიც მომხმარებლებს მულტიმედია პროდუქტების შექმნაში ეხმარება.
შოთა ,,დემოკრატიული ჩართულობის მხარდამჭერის“ (FID) პროგრამის აქტიური მონაწილეა. პროექტში არსებულ აქტივობებთან ერთად ის აქტიურად არის ჩართული სხვადასხვა სოციალურ პროექტში. მან მეგობრებთან ერთად შექმნა სოციალური ჯგუფი: „თანაგრძნობა გადაგვარჩენს“, სადაც საერთო სახსრებითა და სხვების ხელშეწყობით ეხმარებიან გაჭირვებულ ოჯახებს ზოგჯერ ტანსაცმლით, ზოგჯერ - საკვებით.
„ვაპირებ წიგნის დაწერას და მოკლე მეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის გადაღებას. იმედი მაქვს, ეს ყველაფერი ჯერ დასაწყისია და რაც მიზნად დავისახე ყველაფრის განხორციელებას შევძლებ” - ამბობს შოთა.

Shota Maraneli - Participant of the Fostering Inclusive Democracy(FID) program
,,Fostering Inclusive Democracy (FID) program helped me become an active leader. I took part in various trainings and activities, and now I myself conduct trainings in various directions. I am a member of the organization of young researchers and analysts since 2020" - Shota Maraneli, program participant of ,,Fostering Inclusive Democracy".
Shota is a graduate of Political Science and International Relations at Ilia State University.
He won a grant in the field of business within the framework of the "School of Entrepreneurs" project of the Crystal organization and founded the company "Multo Studio" together with his partner.
Shota is an active participant of the ,,Fostering Inclusive Democracy" (FID) program. Along with the activities in the project, he is actively involved in various social projects. Together with his friends, he created a social group: "Compassion will save us", where they help families in need with common funds and the support of others, sometimes with clothes, sometimes with food.
"I am going to write a book and make a short film. I hope that this is just the beginning and that I will be able to achieve everything I set out to do" - says Shota.